ROBOMISSION

ELEMENTARY

od 8 do 12 lat​

JUNIOR

od 11 do 15 lat​

SENIOR

od 14 do 19 lat​

Kategoria RoboMission

W kategorii WRO RoboMission zespoły projektują roboty, które wykonują misje na specjalnej macie opracowanej na potrzeby danej edycji. Roboty są w pełni autonomiczne.Dla każdej grupy wiekowej co roku opracowywane są nowe pola gry/ maty i misje. W dniu zawodów Zasada Niespodzianka dodaje do misji nowy element. Dodatkowe wyzwanie będzie miało na celu przetestowanie kreatywności i umiejętności szybkiego myślenia zespołów na imprezach krajowych
i międzynarodowych.

Informacja o położeniu obiektów na macie zostanie wysłana do zarejestrowanych drużyn od razu po rejestracji. Na imprezach międzynarodowych obowiązywać będzie losowość zgodnie
z regulaminem przygotowanym przez Stowarzyszenie WRO.

ELEMENTARY
Zrównoważone rolnictwo

Mieszkańcy tej wioski zdecydowali, że chcą uprawiać własną żywność. Chcą chronić przyrodę oraz jeść warzywa i owoce bez pestycydów. Mają wspólną farmę w wiosce, dzięki czemu wszyscy mogą mieć zdrowe owoce i warzywa. Na farmie mają też kilka kur, które dają świeże jajka. Problem polega na tym, że wszyscy prowadzą intensywne życie. Postanowili więc znaleźć robota, który pomoże im w gospodarstwie.
Czy Twój robot może pomóc mieszkańcom wioski w doglądaniu warzyw, zbieraniu ich i podlewaniu ogrodu?

JUNIOR
Zielone miasto

Zielone miasta to obszary miejskie zaprojektowane tak, aby były bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska. Mają one kilka zalet, które pomagają poprawić jakość życia ich mieszkańców i żyć w większej harmonii z naturą.

Niektóre z zalet zielonych miast to:
• Zielone miasta mają czystsze powietrze, co jest lepsze dla naszego zdrowia.
• Zielone miasta mają więcej parków i ogrodów, które są świetnymi miejscami do zabawy i eksplorowania.
• Zielone miasta wykorzystują energię odnawialną, która jest lepsza dla środowiska. Przykładami nowoczesnych i przekształcających się zielonych miast są Singapur czy Paryż, gdzie ulokowano więcej drzew
i terenów zielonych, aby przekształcić miasta w zielone miasta.

Na polu gry kategorii Junior robot pomoże przekształcić miasto w bardziej ekologiczne miejsce zakładając nowe parki, pomagając ludziom w tworzeniu ogrodów (na dachach) i wykorzystując energię odnawialną.

UWAGA! (marzec 2024)

Zmiana w zasadach gry została zaznaczona na żółto. Prośba o przekazanie tej informacji zespołom.

SENIOR
Siła natury

Siły natury są potężne i nieprzewidywalne. Musimy być przygotowani na możliwość wystąpienia poważnych katastrof w wielu miejscach na świecie, w których żyją ludzie. Musimy opracować nowe technologie i strategie, które pomogą nam złagodzić skutki tych katastrof i odbudować nasze społeczności po ich wystąpieniu. Roboty są przykładem jednej z tych nowych technologii. Mogą one pomóc w ostrzeganiu nas z wyprzedzeniem przed nadchodzącą katastrofą. Mogą również pomóc nam w zapobieganiu nadmiernym szkodom oraz w ratowaniu i odbudowie po katastrofie.


Na polu gry kategorii Senior robot pomoże odbudować miasto po klęsce żywiołowej. Robot odbuduje domy, oczyści ulice z gruzu i naprawi rury wodociągowe.

PLATFORMA ZAWODÓW WRO 2024

Aby wziąć udział w zawodach, trener drużyny musi zarejestrować się na platformie zawodów. Minimalny wiek do rejestracji to 18 lat, ponieważ trener musi być pełnoletni. Jeśli masz już konto, kliknij przycisk logowania.

Ważne informacje dotyczące wyposażenia na zawodach WRO

Aby przygotować się do zawodów wraz ze swoją drużyną, to oprócz odpowiedniego zestawu klocków LEGO, z których zbudujesz robota, będziesz potrzebować następujących 3 rzeczy:

1. Mata do gry RoboMission przeznaczona dla grup wiekowych (Elementary, Junior lub Senior)
2. Zestaw klocków Lego Education (45811)
3. Zestaw dodatkowych klocków Lego Education (45819)

Zestaw klocków Lego Education (45811)

Jest to podstawowy zestaw, z którego należy zbudować elementy na planszy do gry. Jeśli brałeś już udział w zawodach WRO, najprawdopodobniej masz ten komplet. Jeśli nie byłeś jeszcze na zawodach WRO lub nie masz takiego zestawu, możesz go kupić za 52 EUR. 

Zestaw dodatkowych klocków Lego Education (45819)

Od tego roku oprócz podstawowego zestawu klocków będziesz potrzebować dodatkowego zestawu klocków do zbudowania obiektów na macie. Jeśli startowałeś już w zawodach WRO, będziesz potrzebować dodatkowego zestawu do zbudowania obiektów. Cena zestawu to 38 EUR.

WAŻNE INFORMACJE I DATY

Ostatni dzień na zgłaszanie drużyn

2024. 04. 22. 23:59

Dzień zawodów

2024. 05. 22.
Informacja o dokładnym miejscu finału pojawi się w terminie późniejszym

Pakiety/ opcje rejestracji

50,00 EUR

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach i catering

100,00 EUR

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering i matę do testowania robota w kategorii RoboMission

152,00 EUR

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering , matę do testowania robota w kategorii RoboMission i dodatkowy zestaw klocków WRO

190,00 EUR

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering , matę do testowania robota w kategorii RoboMission oraz podstawowy i dodatkowy zestaw klocków WRO

KONTAKT

Marcin Giza

Email: info@spaceship.edu.pl