ROBOMISSION

ELEMENTARY

od 8 do 12 lat​

Rejestracja zakończona
Całkowita liczba drużyn: 12
Aktualnie zarejestrowane drużyny: 6

JUNIOR

od 11 do 15 lat​

Rejestracja zakończona
Całkowita liczba drużyn: 9
Aktualnie zarejestrowane drużyny: 9

SENIOR

od 14 do 19 lat​

Zostały jeszcze 2 miejsca
Całkowita liczba drużyn: 6
Aktualnie zarejestrowane drużyny: 4

Kategoria RoboMission

W kategorii WRO RoboMission zespoły projektują roboty, które wykonują misje na specjalnej macie opracowanej na potrzeby danej edycji. Roboty są w pełni autonomiczne.Dla każdej grupy wiekowej co roku opracowywane są nowe pola gry/ maty i misje. W dniu zawodów Zasada Niespodzianka dodaje do misji nowy element. Dodatkowe wyzwanie będzie miało na celu przetestowanie kreatywności i umiejętności szybkiego myślenia zespołów na imprezach krajowych i międzynarodowych.

W 2023 roku w polskim Finale WRO nie będzie randomizacji w grupach wiekowych Elementary i Junior, a informacja o położeniu obiektów na macie zostanie wysłana do zarejestrowanych drużyn od razu po rejestracji. Na imprezach międzynarodowych obowiązywać będzie losowość zgodnie z regulaminem przygotowanym przez Stowarzyszenie WRO.

FWAŻNE!
Zmiany w instrukcjach budowlanych

Lego Education ma na całym świecie pewne trudności z terminową realizacją zamówień zestawu LEGO WRO Expansion Brick Set (45819). Oznacza to, że lokalny dystrybutor (a tym samym krajowy organizator) nie jest w stanie dostarczyć Ci tych nowych zestawów klocków na czas.
 
Aby umożliwić rozpoczęcie przygotowań do zawodów, Edutus University zaproponował alternatywne rozwiązanie dla WRO-Association: z elementów podstawowego zestawu Lego Education WRO Brick (45811), który był do tej pory używany, zbudowaliśmy alternatywne elementy gry we wszystkich grupach wiekowych RoboMission
 
Wraz z alternatywnymi elementami gry nie przekroczyliśmy zawartości zestawu podstawowego (45811), więc można je zbudować bez użycia dodatkowych elementów Lego. Po kliknięciu w „Alternatywne elementy gry”, znajdziesz elementy gry, które zostały zastąpione, a także odpowiednie instrukcje budowania.Jeśli nowe zestawy klocków WRO (45819) nie dotrą na czas na zawody (na miesiąc przed zawodami), zmienione elementy gry zostaną wykorzystane w finale krajowym.
 
WAŻNE!
Zasady gry i punktacja nie ulegną zmianie, ponieważ główna funkcjonalność elementów gry pozostanie taka sama.

ELEMENTARY
MARINE LIFE PRESERVATION

Istnieje równi wiele inicjatyw, które pomagają odtwarzać obszary podwodne. Jednym z najważniejszych jest ochrona i odbudowa raf koralowych. Wiele innych podwodnych zwierząt znajduje tam pożywienie i ochronę, a rafy te zmniejszają również ryzyko powodzi dla wybrzeży. Ale rafy koralowe są zniszczone w wielu miejscach. Naukowcy ciężko pracują nad znalezieniem sposobów na przywrócenie raf koralowych. Jednym z rozwiązań jest hodowanie koralowców w akwarium, a następnie wprowadzanie ich na istniejącą rafę.

Na polu gry Elementary robot pomoże zarządzać odpadami ze statków, odnawiać obszary koralowe i ratować wieloryba z płytkiego obszaru morskiego.

JUNIOR
UNDER WATER INFRASTRUCTURE

Wysyłanie sygnału przez Ocean Atlantycki kablem jest około osiem razy szybsze niż wysyłanie go przez satelitę*. Miejsce, w którym kable podmorskie łączą się ze sobą, nazywa się koncentratorem kabli podmorskich. Panama jest jednym z tych hubów, gdzie łączą się kable z Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Podwodne statki i roboty mogą pomóc w utrzymaniu tej infrastruktury i pomóc w nowych rozwiązaniach technicznych na morzu, takich jak morskie farmy fotowoltaiczne, a nawet podwodne centra danych.

Na polu gry kategorii Junior robot pomoże instalować i naprawiać kable podmorskie, instalować farmy podwodnych serwerów i aktywować morskie panele słoneczne.

SENIOR
AUTONOMOUS PORT

Standaryzacja i automatyzacja że transport międzynarodowy drogą morską stał się bardziej efektywny. Przykładem takiej standaryzacji jest wprowadzenie standardowych kontenerów transportowych. Kontenery te można łatwo przenosić ze statku na ciężarówkę lub pociąg, co przyspiesza transport. W nowoczesnych portach wiele procesów jest zautomatyzowanych, na przykład rozładunek kontenerowców, a nawet pilotowanie statków. Nawet autonomiczne statki to coś, czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Na polu gry kategorii Senior robot pomoże załadować i rozładować statki, zatankować je i pilotować je na otwarte morze.

PLATFORMA ZAWODÓW WRO 2023

Aby wziąć udział w zawodach, trener drużyny musi zarejestrować się na platformie zawodów. Minimalny wiek do rejestracji to 18 lat, ponieważ trener musi być pełnoletni. Jeśli masz już konto, kliknij przycisk logowania.

Ważne informacje dotyczące wyposażenia na zawodach WRO

Aby przygotować się do zawodów wraz ze swoją drużyną, to oprócz odpowiedniego zestawu klocków LEGO, z których zbudujesz robota, będziesz potrzebować następujących 3 rzeczy:

1. Mata do gry RoboMission przeznaczona dla grup wiekowych (Elementary, Junior lub Senior)
2. Zestaw klocków Lego Education (45811)
3. Zestaw dodatkowych klocków Lego Education (45819)

Zestaw klocków Lego Education (45811)

Jest to podstawowy zestaw, z którego należy zbudować elementy na planszy do gry. Jeśli brałeś już udział w zawodach WRO, najprawdopodobniej masz ten komplet. Jeśli nie byłeś jeszcze na zawodach WRO lub nie masz takiego zestawu, możesz go kupić za 175 PLN. 

Zestaw dodatkowych klocków Lego Education (45819)

Od tego roku oprócz podstawowego zestawu klocków będziesz potrzebować dodatkowego zestawu klocków do zbudowania obiektów na macie. Jeśli startowałeś już w zawodach WRO, będziesz potrzebować dodatkowego zestawu do zbudowania obiektów. Cena zestawu to 110 PLN.

WAŻNE INFORMACJE I DATY

Ostatni dzień na zgłaszanie drużyn

2023. 05. 08. 23:59

Dzień zawodów

2023. 06. 08.
Informacja o dokładnym miejscu finału pojawi się w terminie późniejszym

Pakiety/ opcje rejestracji

150,00 PLN

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach i catering

350,00 PLN

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering i matę do testowania robota w kategorii RoboMission

460,00 PLN

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering , matę do testowania robota w kategorii RoboMission i dodatkowy zestaw klocków WRO

635,00 PLN

opłata obejmuje uczestnictwo w zawodach, catering , matę do testowania robota w kategorii RoboMission oraz podstawowy i dodatkowy zestaw klocków WRO

KONTAKT

Marcin Giza

Email: info@spaceship.edu.pl